Back to Top

"سه مهارت کاربردی در مذاکرات تجاری"/ مهارت دوم


1397/08/20


مهارت دوم: مثل یک برنده بایستید. نشان دادن ی اعتماد به نفس در ملاقات با یک شخص جدید بسیار حیاتی است. چرا؟ خیلی ساده است. به عنوان یک انسان همه دوست دارند با برنده ها همراه باشند تا بازنده ها. بنابراین ما همیشه دنبال نشانه هایی از اعتماده به نفس در طرف مقابل هستیم. مخصوصا در چند ثانیه اول. البته شخص مقابل هم دنبال چنین چیزی است. میخواهد ببیند دارد با یک برنده حرف میزند یا یک بازنده.
اما یک برنده چه شکلی است. دو محقق به نام های تریسی و ماتسوموتو خواستند این را بدانند. بنابراین از ورزشکاران نابینا کمک گرفتند. آن ها فهمیدند ورزشکاران نابینای المپیکی که برنده یا بازنده میشوند دقیقا همان رفتاری را دارند که انسانهای سالم دارند. برندگان دستهای خود را بالای سرشان نگه میدارند، سینه سپر میکنند و سرشان را به نشانه برنده بودن به آسمان میگیرند. در مقابل بازندگان سرشان را به پایین می افکنند، شانه هایشان را پایین میگیرند و بازوهایشان را به بدنشان میچسبانند.
این حقیقت که ورزشکاران به طور غریزی از زبان بدن استفاده می کنند به ما نشان میدهد چگونه به طور ذاتی برنامه ریزی شده ایم که پیروزی یا شکستمان را نشان دهیم. وقتی پیروزیم میخواهیم به همه بگوییم بنابراین فضای بیشتری را اشغال میکنیم. اما وقتی بازنده ایم میخواهیم هرچه بیشتر خودمان را قایم کنیم بنابراین کمترین فضا را اشغال میکنیم. اگر از شما بخواهم مثل یک برنده واقعی باشید، تعاملات روزانه خیلی زیاد است. بنابراین یک نسخه از وضعیت برنده با کمی نرمش را به شما پیشنهاد میکنم. شانه هایتان را پایین و عقب بکشید. چانه، سینه و پیشانی را به جلو ببرید و و حتی کمی بالا بگیرید. فضای بین بازوها را باز نگه دارید. و دوباره،دستان خود را از جیب بیرون بیاورید.
منبع : خانه معدن ایران

اخبار و رویداد ها
" اولین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی بهینه سازی معدنکاری و صنایع وابسته"
اطلاعیه كميته#طلا
از تمامي فعالان حوزه طلا دعوت بعمل مي آيدتا درصورت تمايل جهت حضور در اولين نشست كميته طلا خانه معدن ايران با شمارههاي٨٨٨٤٧٤٦٠ و٨٨٨٤٧٤١٧(دكتر اميني ومهندس عطايي پور )هماهنگي فرمايند.
کمیته بورس و سرمایه گذاری خانه معدن ایران برگزار می نماید
اولین کارگاه "آشنایی فعالین بخش معدن با ساختار و کارکردهای بازار سرمایه(بورس)"