Back to Top

پیوند ها


سهم 3 درصدی کالاهای ایرانی از بازار کشورهای همسایه


1397/09/19

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «رضا رحمانی» امروز (دوشنبه) در مراسم معرفی و تقدیر از صادرکنندگان نمونه استان تهران، افزود: کشورهای همسایه جزو اولویت های ماست؛ در این ارتباط از تشکل های اقتصادی می خواهیم که به این موضوع ورود پیدا کنند.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم سهم خود را از واردات کشورهای اطراف به 10 درصد برسانیم، معادل کل صادرات غیرنفتی می توانیم فقط به کشورهای همسایه صادر کنیم.
وزیر صنعت با تاکید بر اینکه دولت و مجلس برای توسعه صادرات به کشورهای همسایه با یکدیگر هماهنگ هستند، گفت: مجلس در این زمینه اعلام کرده که آماده تصویب هر قانونی است.
وی گفت: پیوستن به مجمع اقتصادی اوراسیا یکی از این اقدامات است؛ این امر به سرعت در دولت تصویب و با قید فوریت به مجلس تقدیم شد.
رحمانی اظهار داشت: دراین ارتباط، باید دقت داشته باشیم بین صادرات و تنظیم بازار داخل عدم توازن ایجاد نشود؛ به عبارتی دیگر، مردم تصور نکنند که با توسعه صادرات، کالاهای مورد نیاز روزمره آنها محدود و قیمت ها افزاییش می یابد. وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شکوفایی هر صنعتی، به 2 بال نیاز دارد؛ نخست فناوری و دوم صادرات؛ اگر اقتصاد ما بخواهد شکوفا شود، موتور پیشران آن، صادرات است.
وزیر صنعت اظهار داشت: به همین سبب باید برای صادرات برنامه ریزی ویژه ای داشته باشیم؛ برای این بخش به تازگی یک اتاق فکر در وزارت صنعت تشکیل داده ایم.
وی ادامه داد: ما در گذشته اهداف کمی برای صادرات داشتیم؛ باید بدانیم چه کسی کجا چه صادراتی را می خواهد افزایش دهد؛ یکی از رویکردهایی که می تواند به صادرات کشور کمک کند، کمی کردن اهداف صادراتی است که این امر مورد توجه قرار گرفته است.

منبع : خانه معدن ایران


" اولین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی بهینه سازی معدنکاری و صنایع وابسته"
اطلاعیه كميته#طلا
از تمامي فعالان حوزه طلا دعوت بعمل مي آيدتا درصورت تمايل جهت حضور در اولين نشست كميته طلا خانه معدن ايران با شمارههاي٨٨٨٤٧٤٦٠ و٨٨٨٤٧٤١٧(دكتر اميني ومهندس عطايي پور )هماهنگي فرمايند.
کمیته بورس و سرمایه گذاری خانه معدن ایران برگزار می نماید
اولین کارگاه "آشنایی فعالین بخش معدن با ساختار و کارکردهای بازار سرمایه(بورس)"