Back to Top

پیوند ها


حضور خانه معدن ايران در نشست مشترك با هیاتی از انجمن بازرگانان و صنعت گران ترکیه ( موصیاد )


1397/08/15

مراسم تکریم محمد شریعتمداری و معارفه رضا رحمانی وزیر صنعت ، معدن و تجارت با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهوری در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد در این مراسم علاوه بر اسحاق جهانگیری، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فعالان صنعتی، معدنی و تجاری کشور نيز حضور داشتند.


📌هیاتی از انجمن بازرگانان و صنعت گران ترکیه ( موصیاد )؛ اهمیت و موقعیت استراتژیک دو کشور ایران و ترکیه که به عنوان پل ارتباطی شرق و غرب ایفاء نقش می نماید، در خصوص گسترش روابط اقتصادی دو جانبه نيز مي توانند؛بطوريكه اهمیت بخش خصوصی در گسترش روابط دوجانبه مهمترین عامل گسترش روابط بین کشورها است و بخش خصوصی ایران و ترکیه می بایستی با گسترش همکاری های خود سطح روابط دو کشور را بیش از پیش توسعه دهند.
📌درسال ٩٦؛ میزان تعاملات اقتصادی ایران و ترکیه تا سقف30 میلیارد دلار که از طرف روسای جمهوری دو کشور مقرر شده را فرصتی برای گسترش روابط اقتصادی و تجاری دو کشور خواند و از فعالان اقتصادی دو کشور خواست تا با گسترش همکاری دو جانبه برای رسیدن به سقف تعیین شده اقدام نمایند.
🔴 در نشست خانه معدن ایران با انجمن بازرگانان مستقل ترکیه، موصیاد راهکارهای توسعه همکاری های دوجانبه در زمینه تجارت و بازرگانی ایران و ترکیه در این را در اين نشست بررسی نمودند. دکتر ابراهیمی رییس اتاق مشترک ایران و ترکیه با ایراد سخنرانی اجمالی از ظرفیت های تجاری ایران و ترکیه سخن گفت و در ادامه علیکان رییس موصیاد، انجمن را معرفی کرد و ابراز امیدواری کرد که بتواند در زمینه تجارت بازرگانان شهر طرابزون با ایران پیشرفتی حاصل شود. در ادامه هیات ایرانی و ترک به معرفی خود و زمینه های فعالیت خود پرداختند و در انتها نیز آقای علیپور، عضو هیات مدیره اتاق تعاون ایران هم به سخنرانی پرداخت و از اهداف مشترک ایران و ترکیه جهت رسیدن به تبادل مالی 30 میلیارد دلاری و توسعه تجارت طرفین گفت و بندر طرابزون را بندری استراتژیک مخصوصا در دوران تحریم برای تجار و دولت ایران ارزیابی کرد. انجمن موسیاد دومین انجمن بزرگ اقتصادی ترکیه است که در استانهای ترکیه و در کشور های مختلف مخصوصا ایران شعبه دارد
منبع : خانه معدن ایران

خبرهای تصویری


اولین کنفرانس ملی معدنکاری
اطلاعیه كميته#طلا
از تمامي فعالان حوزه طلا دعوت بعمل مي آيدتا درصورت تمايل جهت حضور در اولين نشست كميته طلا خانه معدن ايران با شمارههاي٨٨٨٤٧٤٦٠ و٨٨٨٤٧٤١٧(دكتر اميني ومهندس عطايي پور )هماهنگي فرمايند.
کمیته بورس و سرمایه گذاری خانه معدن ایران برگزار می نماید
اولین کارگاه "آشنایی فعالین بخش معدن با ساختار و کارکردهای بازار سرمایه(بورس)"